jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Czy warto czytać poradniki?

Posted On
Posted By Daniel

Nie czytam za często poradników, gdyż uważam, że obca osoba nie zna mnie, więc nie będzie w stanie udzielić mi porady, która mogłaby odmienić moje życie. Co więcej, kiedy zobaczyłam w księgarni na półce książkę pt. “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” to od razu byłam do niej sceptycznie nastawiona. Tytuł wydał mi się naprawdę banalny i bardzo oczywisty, a co za tym idzie, uznałam, że na pewno nie uzyskam tutaj żadnych odkrywczych rad. Autorem książki jest Dale Carnegie, który na pewno był specjalistą w swojej dziedzinie, ale od ponad 50 lat już nie żyje, więc trudno, aby jego książka była chociaż trochę współczesna. Na szczęście bardzo się myliłam, a mój sceptycyzm okazał się bezpodstawny. Kilka dni temu skończyłam czytać tę pozycję literacką i jestem nią naprawdę zachwycona. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji sięgnąć po ten poradnik, to koniecznie musicie do nadrobić.

Proste porady nie zawsze są oczywiste

Książka opiera się na bardzo prostym schemacie, w którym przedstawiane są historie ludzi, którzy niewłaściwie odnoszą się do rodziny czy współpracowników, co negatywnie wpływa na jego relacje, następnie zaczyna się stosować do rad podanych przez autora, co w konsekwencji całkowicie odmienia jego życie. Na podstawie tych sytuacji autor udziela czytelnikowi pewnych rad, które mogą pomóc mu funkcjonować w świecie. Te porady nie są niczym odkrywczym, są to proste i oczywiste kwestie, o których jednak na co dzień się zapomina. Myślę, że warto od czasu do czasu zastosować się do tego, o czym mówi nam Carnegie, a pozwoli nam to na pewno, chociaż w jakimś stopniu odmienić nasze życie. 

Czy relacje z ludźmi zawsze są trudne?

Książka ta jest naprawdę ciekawą pozycją, z której wiele wynika. Całość napisana jest dość prosto, logicznie i spójnie, więc na pewno czytelnik nie będzie miał żadnych trudności podczas lektury. Relacje z drugim człowiekiem nie są wcale takie proste, dlatego warto próbować coś w tej kwestii zmieniać. Myślę, że po to właśnie jest ta książka, do której czytania szczerze zachęcam.

Related Post